Galatasaray’da Riekerink kararı

Süper Lig’in ilk yarısı geride kalırken sarı-kırmızılılarda en büyük eleştiriler teknik direktör Jan Olde Riekerink üzerinde yoğunlaştı.

  • 03.01.2017
  • 0
  • 12.148 kez okundu
Galatasaray’da Riekerink kararı

Herkes Hollandalı çalıştırıcının başta oyuncu değişikliklerindeki hataları olmak üzere, takım üzerindeki otoritesi, oyunu iyi okuyamaması gibi bir dizi eleştiri sıralarken yönetim kurulunun bir bölümü de bu eleştiriyi yapanların arasında.

Yöneticilerden bir kısmı Riekerink ile yolların bir an önce ayrılmasını isterken yerine gelecek isimle birlikte sezonun ikinci yarısında takımın şampiyonluğa ulaşacağı görüşünde. Fakat başkan Dursun Özbek ise çok farklı bir görüşte ve yöneticilerle yaptığı son toplantıda bunu biraz da sert bir üslup ile dile getirdi.

Riekerink’in F.Bahçe maçındaki yenilginin ardından başkan Özbek’e söz verip “5 haftada en az 13 puan alıp yeniden şampiyonluk için önemli bir konuma geleceğiz” demesi ve bunu yerine getirmesi başkan Özbek’in de rahatlamasına neden oldu.

“NE OLURSA OLSUN”

Daha önceki dönemde yaşanan teknik direktör değişimlerinin kulübü daha da geriye götürmesi ve hatta bir kısmının da (Hamza Hamzaoğlu, Mustafa Denizli, Orhan Atik) kendi döneminde yaşanması nedeniyle başkan yeniden bir hoca değiştirmek istemiyor. 

Bu sebeplerden ötürü Riekerink ile yola devam etmek isteyen Özbek, yöneticilerden gelen ‘teknik direktör değiştirelim’ sözlerine de şu sözlerle yanıt verip bu planın önünü kapattı: 

“Ne olursa olsun Jan Olde Riekerink sezon sonuna kadar takımda kalıyor. Geçen sezonki gibi bir tablo yaşamak istemiyorum. Takviyeler yapacağız, yeni transferlerle daha iyi yere geleceğiz. Hocamız Riekerink bana söz verdi. Futbolu da üst seviyeye çıkaracak. Siz de buna göre hareket edin. Farklı düşüncelere girmeyin. Bir kez daha yineliyorum Riekerink takımda kalacak.”

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ