Suriyeli ve Türk Öğrenciler Birlikte Eğitim Görmeye Başladı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla Adıyaman’da, Türk müfredatına göre eğitim görecek Suriyeli öğrenciler, Türk öğrencilerle okul sıralarındaki yerlerini aldı.

  • 29.09.2016
  • 0
  • 707 kez okundu
Suriyeli ve Türk Öğrenciler Birlikte Eğitim Görmeye Başladı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla Adıyaman’da, Türk müfredatına göre eğitim görecek Suriyeli öğrenciler, Türk öğrencilerle okul sıralarındaki yerlerini aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı genelgesiyle Türkiye’ye uyum sağlamaları için Türk akranlarıyla aynı sıraları paylaşan Suriyeli öğrenciler, Türk eğitim sistemi müfredatına göre eğitim alacak.

Suriye Yenilik Eğitim Kültür Dernek Başkanı Amer Alnmr, muhabirini yaptığı açıklamaya göre, kendisinin 3 yıldır Adıyaman’da Suriyelilerin eğitimi üzerine çeşitli çalışmalar yaptığını söyledi.

Dernek olarak eğitime önem verdiklerini vurgulayan Alnmr, geçen yıl okula giden Suriyeli öğrenci sayısının 461 olduğunu, bu yıl sayının artmasını beklediklerini söyledi.

Suriyeli öğrencilerin bu yıl Türk öğrencilerle eğitim göreceğini belirten Alnmr, Bu yıl birinci sınıfa başlayacak öğrenciler Türk okullarına gidecekler. Türkiye müfredatına göre eğitim alacaklar. Suriyeli çocukların Türkiye’ye tam uyum sağlayabilmeleri adına böyle bir uygulama bu sene yapılıyor. Tabi Adıyaman’da geçici eğitim merkezleri var. Geçici eğitim merkezi Suriyelilere Suriye müfredatında eğitim veriyor. Oraya 300 öğrenci kayıt yaptırdı. ifadelerini kullandı.

Adıyaman’da okula gitmesi gereken çok sayıda Suriyeli öğrenci bulunduğunu kaydeden Alnmr, Adıyaman’da yaklaşık 13 bin çocuk var. Bunlardan 3 bin çocuk okul çağında. Hepsinin okula gidebilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. dedi. ?

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ