95.258
BIST100
95.258
0,00%
5,9296
DOLAR
5,9296
0,22%
6,5453
EURO
6,5453
0,23%
282,71
ALTIN
282,71
0,38%
15,83
PETROL
15,83
0,00%
3,33
BONO
3,33
0,34%

Sivas-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bunlar Millet Düşmanı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bunlar millet düşmanıMİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta demokrasi nöbeti tutan hemşehrilerine hitap etti.

  • 24.07.2016
  • 0
  • 522 kez okundu
Sivas-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bunlar Millet Düşmanı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bunlar millet düşmanı

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta demokrasi nöbeti tutan hemşehrilerine hitap etti. Darbecilerin AK Parti, CHP, MHP ve HDP temsilcilerinin bulunduğu meclise bomba attığını hatırlatarak, Sen kiminle darbe yapacaksın. Sen bu ülkeyi yarın kiminle yöneteceksin Bunlar yerli de değil, milli de değil. Bunlar millet düşmanı bundan hiç şüpheniz olmasın dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki bir grup askerin darbe girişimi sonrası Sivas’ta meydanlara çıkan vatandaşlar 9’uncu günde de demokrasi nöbetini sürdürdü. Türk bayrakları sallayarak darbeciler için idam isteyen vatandaşlar olayda hayatını kaybedenler içinde dua etti. Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara gecenin ilerleyen saatlerinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve diğer il protokol üyeleri katıldı. Burada Sivas halkına hitap eden Bakan Yılmaz, Türk halkının kendi iradesine sahip çıkarak bir destan yazdığını belirterek vatandaşlara teşekkür etti.

BU MİLLETİN KADERİNİ YENİDEN ÇİZDİLER

Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir destan yazılmadığını belirten Bakan Yılmaz, şöyle konuştu Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde akşam saatlerinde milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan alçak bir darbe girişimine maruz kalmıştır. Tüm kamu kurumlarında olduğu gibi ordumuz içinde örgütlenmiş paralelci cunta tarafından gerçekleştirilen bu hain kalkışmanın hak ettiği cevabı önce aziz milletimiz verdi bundan sonrada Türk adaleti, Türk yargısı verecektir. Bundan hiç kimsenin şüpheniz olmasın. Bu menfur girişim sonrasında demokratik hukuk devletini sarsılmaz bir iradeyle savunan ve cuntacılara karşı siyasal tarihte eşine az rastlanır şekilde dik duran başta Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere, hükümetimize, güvenlik güçlerimize ve halkımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Bakan Yılmaz daha sonra şunları söyledi Darbeci ihanet odaklarına yönelik olarak ortaya konulan bu demokratik duyarlılığı ve cesareti her türlü takdirin üstünde görüyoruz. Bu sayede ülkemizin yarınlarına olan umudumuz artmaktadır. Şüphesiz ki ülkemizin ileri demokrasiye ve gerçek bir hukuk devletine ulaşma yolundaki azim ve kararlılığı artarak devam edecektir. Bu süreçte başta paralel devlet yapılanması başta olmak üzere her türlü vesayet ve terör odağına yönelik haklı mücadelemiz başarıyla sonuçlanacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Atatürk Eğitim Hastanesi’ni ziyaret ettim. Bu yaralılarımızı gördüm. Her birisinin yüzü gülüyordu, çünkü biliyorlardı çok büyük bir iş başardılar. Biliyorlardı bu ülkenin bu milletin kaderini yeniden çizdiler.

İMAN DOLU YÜREK TANKTAN BÜYÜKTÜR

İnançlı insandan daha büyük silah olmadığını belirten Yılmaz, şunları söyledi Size ait olan tankınızı, topunuzu ve uçaklarınızı ihanet şebekeleri ele geçirdi. Gasp etti. Namluları size doğrulttu. Ateş etti. Onlara karşı siz yüreklerinizle ve yumruklarınızla mücadele ettiniz, kazandınız. Şunu gösterdiniz iman dolu yürek tanktan da büyüktür, toptan da büyüktür, silahtan da büyüktür. ve siz bunu gösterdiniz ki inanan insandan büyük silah yoktur. İnanan insandan büyük güç yoktur. Allah hepinizden razı olsun. Siz haklıydınız hak yolunun yolcularının bu ana kadar kaybettikleri görülmedi. Ne mutlu bizlere bu milletin bir ferdiyiz. Gönlümüzle, dilimizle, kanımızla, inancımızla bu milleti bir ferdiyiz. Dünyada ve ahirette ebediyen kardeşiz. Allah bugün bizleri topladığı gibi yarında kıyamette peygamber efendimizin sancağı altında toplasın. Bu millet çok darbe gördügünü ifade eden Yılmaz, Bu masum, mağdur, mazlum millet 15 Temmuz darbesi gibi ilkesiz ve değer yargılarından uzak bir darbe görmedi. Millet inancıyla bu darbeyi akamete uğrattı. Türkiye bu konuda da mazlum milletlere örnek oldu. Darbe de önceki tarihlerde milleti teslim alan tankları görürdük. 15 Temmuz milli irade halk direnişinde tankları teslim alan milletimizi, halkımızı gördü. Ezanları susturan darbeleri görmüştü. Darbeleri bitiren ezanları işittik. Hamd olsun. Önceki darbelerde millete ‘ne hakkınız var’ diyen darbeciden bugün darbeciye ‘ne işiniz var’ diyen milleti gördü. Kendine güç fehmedenlerin gücünün halk karşısında yek ile yeksan olduğunu gördük, hemde tek silahı memleket kadar büyük yüreği ve memleket kadar büyük yumruğu olan aziz milletimizin karşısında. Milletimizin hafızasına kaydedilmiştir. Zafer her zaman bu asil milletimizin olacaktır.

BU NÖBET ASKERLİK KADAR KUTSAL

Vatandaşın bu milletin sahibi olduğunu gösterdiğini belirten Yılmaz, Bu memleket bizim, bu memlekete biz şehit kanlarıyla aldık. Başka türlü de vermeye niyetimiz yok. Bu bayrak bizim, alı kanımdaki al, akı alnımdaki ak. Bu millet yumruklarıyla da kavgaya girse yine de kazanacağını gösterdi. Elinde ne silah vardı, ne top vardı. Sadece inanmış bir yürek ve bir yumruk, bir de aziz vatan yaşayarak gösterdi bu vatanın kimin olduğunu. İşte bu millet bu vatan için, bu bayrak için can verme sırrına erdiğini 15 Temmuz’da gösterdi. 16 Temmuz’da da gösterdi. Bir daha olsa birinci etabınızda da gösterecek, ikinci etabınızda da gösterecek, üçüncü etabınızda da gösterecek neyle gelirseniz gelin kaç etabınız olursa olsun. Bilin ki bu millet hepsinde de bu vatanın bu bayrağın sahibi olduğunu bu devletin, bu milletin sahibi olduğunu gösterdi ve bundan sonra da gösterecektir. dedi. Halkın ihmal etmeden nöbetini yerine getirdiğini belirten Yımaz, şunları söyledi Askerlik bir vatan ödevi ama bilin ki bu demokrasi de askerlik kadar kutsal. İnşallah aydınlık, demokratik, kalkınmış günlere bu şanlı bayrağın çok daha gür dalgalandığı günlere hep beraber erişeceğiz. Biz biliyoruz ki Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız vatandaşlarımıza diyecek ki ‘teşekkür ediyoruz, Allah yüzünüzü ak eylesin şimdi artık evlerinize çekilebilirsiniz’ diyecek onu bekleyeceğiz ve bizde çekileceğiz. Ama başkomutanmızın ikinci bir emrini bekleyeceğiz. ‘Ne zaman bayrağa koş derse’ o zaman bayrağın yanında olacağız. ‘Ne zaman vatan sizden vazife bekliyor’ derse yanında olacağız. Bizde böyle bir oldukça, beraber oldukça her parti hiç bir parti ayrımı yapmaksızın, hiç bir inanç ayrımı yapmaksızın, aynı güneşin altında yaşayanlar, aynı havayı soluyanlar ve bu topraklarda yaşayanlar bir oldukça beraber oldukça inşallah Türkiye’nin yarını çok daha iyi olacaktır.

BUNLAR MİLLET DÜŞMANI

Türkiye toprağının her karışının şehit kanıyla sulandığını beliten Yılmaz, Bunu bir kere daha tüm dosta ve düşmana gösterdik. Bu darbeyi yapan güç için, ‘Bunlar bu Türkiye’nin yerlileri değildir, bunlar bu Türkiye’ye tehdittir’ dediğimizde bazı kardeşlerimiz tereddüt etti. Dediler ki ‘nesi var bunların’ biz bunu söylerken bu yapının Cumhurbaşkanını, Başbakanını, Genelkurmay Başkanını, MİT Müsteşarlığını dinlediğini biliyorduk. Bu yapının MİT TIR’larına operasyon yaptığını biliyorduk. Bir ülkenin Genelkurmay Başkanını, MİT istihbaratını kim dinler Eğer karşı istihbarat örgütü değilsen, karşı istihbaratın ajanı değilsen, karşı istihbaratın maşası olmadıysan benim MİT’imi niye dinlersin Benim Genelkurmayı mı niye dinlersin Benim Başbakanımı, Cumhurbaşkanımı niye dinlersin MİT’e ait TIR’larıma niye operasyon düzenlersin. Bu da gösterdi ki bu 15 Temmuz söylediklerimizin hepsinin doğru olduğunu gösterdi. Zaman ve tarih bizleri haklı çıkardı. Bu darbeyi yapanların bu milletin yerli ve milli unsurları olmadığını bir kez daha gördük. Ne yaptılar meclise bomba attılar. Mecliste kim var AK Partililer var bu milletin yarısı, başka kim var CHP var bu milletin dörtte biri, başka kim var MHP var bu milletin geri kalanı. Sen MHP’ye, CHP’ye, HDP ve AK Parti temsilcilerinin bulunduğu yere meclise bomba atacaksın. Sorarız sen kimin temsilcisisin Sen kiminle darbe yapacaksın. Sen bu ülkeyi yarın kiminle yöneteceksin Bunlar yerli de değil, milli de değil. Bunlar millet düşmanı bundan hiç şüpheniz olmasın.

Bakan Yılmaz’ın konuşmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyondaki konuşması meydana kurulan dev ekrana yansıtıldı.

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ