108.869
BIST100
108.869
0,19%
5,7886
DOLAR
5,7886
0,66%
6,4034
EURO
6,4034
0,20%
271,56
ALTIN
271,56
-0,49%
64,28
PETROL
64,28
1,40%
12,15
BONO
12,15
-0,25%

Katma Değer Yaratan Yenilikçi Eğitim Modeli Özyeğin Üniversitesi’nde

Girişimcilik ve Yenilikçilik’te vakıf üniversiteleri arasında ilk 4’te yer alan Özyeğin Üniversitesi’nde tanıtım günleri başladı.

  • 14.07.2016
  • 0
  • 561 kez okundu
Katma Değer Yaratan Yenilikçi Eğitim Modeli Özyeğin Üniversitesi’nde

Üniversite sınavlarının ikinci aşaması da geride kalırken liseye veda etmeye hazırlanan öğrenciler için tercih dönemi yaklaşıyor. Dünya standartlarında eğitim veren ve araştırmalara imza atan güçlü ve uluslararası akademik kadroya sahip Özyeğin Üniversitesi’nde Tercih Dönemi-Tanıtım Günleri başladı. 2 Ağustos’ a kadar Çekmeköy Kampüsü’nde tüm öğrenciler ve aileleri detaylı bir şekilde bilgilendirilecek.

Katma değer yaratan yenilikçi eğitim modeli ile mezunlarının farklılaşarak öne çıkmasını hedefleyen Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerinin iş dünyası için donanımlı hale gelmesi, birkaç dil bilmesi, sosyal aktivitelerle yeni yetkinlikler kazanması, mezun olmadan önce değişim programları ya da staj olanaklarıyla yurt dışına çıkarak global bir vizyon edinmesi için uyguladığı kapsamlı öğrenim programını, tercih yapacak öğrencilerle paylaşıyor. Tanıtım Günleri süresince Çekmeköy Kampüsü’ne ücretsiz ulaşım sağlanacak.

GÜÇLÜ AKADEMİK KADRO

Bloomberg Businessweek Dergisi’nin 2016 En Gözde Üniversiteler araştırmasında vakıf üniversiteleri içinde 4. sırada yer alan Özyeğin Üniversitesi, dünya standartlarında eğitim veren ve araştırmalara imza atan, 43’ü uluslararası toplam 347 öğretim elemanından oluşan güçlü bir akademik kadroya sahip. 6 Fakülte, 2 Yüksekokul, 3 Enstitü ile eğitim veren Özyeğin Üniversitesi’nde, 23 lisans programı ve 31 lisansüstü program bulunuyor. 5.744’ü lisans, 932’si lisansüstü toplam 6.676 öğrencisi bulunan Özyeğin Üniversitesi, bu yıl 1.450 öğrenci almaya hazırlanıyor.

Girişimciliği, yenilikçiliği ve sürdürülebilirliği vizyon olarak benimsemiş bir araştırma üniversitesi olan Özyeğin Üniversitesi, diğer üniversitelerden farklı olarak; öğrencilerin bireysel gelişimine imkan tanıyan, katma değer yaratan, dönüştürücü bir eğitim modeli uyguluyor. Bu yenilikçi eğitim modeli doğrultusunda, öğrencilerine sunduğu dünya standartlarındaki eğitime ek olarak, mezuniyet sonrası hayata hazırlanmaya yönelik, yetkinlik bazlı ve sektör odaklı programlar uyguluyor.

GELECEĞİNİ TASARLAYAN GENÇLER

Yenilikçi ve dönüştürücü eğitim modeliyle; öğrenciler okurken çalışmaya, yazları staj yapmaya ve kariyerlerini üniversitedeki ilk dönemlerinden itibaren planlayarak, bu planlarını gerçekleştirmek için kendilerini farklılaştıran yetkinlikler kazanmaya ve deneyimler edinmeye başlıyor. Güçlü akademik kadrosu ile sağladığı bilimsel donanımın yanı sıra sektörlerle iç içe eğitim felsefesi ve 360 derece öğrenci gelişimi yaklaşımı ile öğrencilerinin kişisel, profesyonel, kültürel ve sosyal gelişimlerine yönelik çalışmalar yapan Özyeğin Üniversitesi, yeni öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

BURS İMKÂNLARI İLE DÜNYA STANDARTLARINDA EĞİTİM

Özyeğin Üniversitesi, Giriş Bursları, Girişte Sağlanan Bursu Yükseltme Olanağı, Akademik Başarı Bursları, Spor Bursu ve Kısmi Zamanlı Çalışma Olanağı sunuyor. Başarılı ve yetenekli, ancak ekonomik yönden kısıtlı olanaklara sahip öğrencilere tam burslu öğrenim görme imkânı sunmak adına 2015 yılından itibaren öncü kurumların destekleriyle Eğitimde Fırsat Eşitliği burs programını başlatan Özyeğin Üniversitesi’nde, 2015-2016 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 87’si burslu öğrenim gördü.

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ