Kadir Has Üniversitesi aday öğrencilere kapılarını açtı

Tanıtım günlerinde aday öğrenciler Kadir Has Üniversitesi’nin Rehber hocaları ve öğrencileriyle bir araya gelerek hem bilgi alabilecekler hem de deneyimlerinden yararlanma fırsatları olacak

  • 26.07.2016
  • 0
  • 829 kez okundu
Kadir Has Üniversitesi aday öğrencilere kapılarını açtı

Tanıtım günlerinde aday öğrenciler Kadir Has Üniversitesi’nin Rehber hocaları ve öğrencileriyle bir araya gelerek hem bilgi alabilecekler hem de deneyimlerinden yararlanma fırsatları olacak.

Üniversite tercihi yapacak öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Kadir Has Üniversitesi Rehber Öğretmeni Özlem Filmer, “Aday öğrencilerin tercih etmeyi düşündükleri üniversiteyi muhakkak ziyaret edip yerinde görmeleri aynı zamanda oradaki akademik kadroyla, tanışmaları bölümle ilgili sorularını yerinde sorup öğrenebilmeleri tercih döneminde büyük önem taşıyor” dedi.

’Üniversite adayları ÖSYM’nin kılavuzunu incelemeden tercih yapmamalı’

Öğrencilerin başarılı bir tercih dönemi geçirmelerini dilediğini söyleyen Filmer, “Kadir Has Üniversitesi olarak bizler haftalar öncesinden hazırlığımızı tamamladık. Aday öğrenciler için rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve akademik kadromuz burada hazır bulunuyor. Üniversite adayı öğrencilerin tercih süreci başlamadan önce burada bölümlerle ilgili gelip bizlerden bilgi alıp, bizi daha yakından tanımaları amacıyla böyle bir hazırlığımız oldu. Bu yıl yine tercih döneminde bir takım değişiklikler ile birlikte önemli gelişmeler de öğrencileri bekliyor. Adaylar ÖSYM’nin hazırlamış olduğu kılavuzdan geçen senenin puanları, başarı sıralamaları ve dikkat etmeleri gereken hususlarla ilgili bilgi alabilecekler” dedi.

’Adaylar tercih listelerini oluştururken mutlaka bir uzmandan destek alsınlar’’

Tüm aday öğrenciler başarılar dileyerek, üniversitelerine davet eden Filmer, sözlerine şöyle devam etti;
“Buraya gelen aday öğrencilerimiz, Kadir Has Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerimizden hem bölümlerle ilgili bilgi alıyor, hem de öğrencilerimizin deneyimlerinden yararlanıyorlar. Bu konuda yine bize en büyük desteği, Kurumsal İletişimde çalışan öğrencilerimiz sağlıyor. Yıl içerisinde çok farklı aktivitelerde onlarla çalışıyoruz. Bizim için büyük önem taşıyan tercih döneminde de onların deneyimleri bizler için oldukça önemli oluyor. Biz öğrencilerin tercihlerini tek başlarına gerçekleştirmemelerini öneriyoruz. Muhakkak Rehber öğretmenlerinden konuyla ilgili bilgi alsınlar. Bizim bir diğer önerimiz ÖSYM’nin yayınlamış olduğu resmi kılavuzu dikkate almaları. Bunun dışında tercih etmeyi düşündükleri üniversiteyi muhakkak ziyaret edip yerinde görmeleri aynı zamanda oradaki akademik kadroyla, tanışmaları bölümle ilgili sorularını yerinde sorup öğrenebilmeleri tercih döneminde büyük önem taşıyor. Tüm aday öğrencilere başarılar diliyoruz, üniversitemize bekliyoruz.”
 

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ