93.981
BIST100
93.981
0,00%
5,8780
DOLAR
5,8780
-0,83%
6,4877
EURO
6,4877
-0,79%
281,34
ALTIN
281,34
-1,12%
58,98
PETROL
58,98
-0,62%
15,99
BONO
15,99
0,00%

Hasan Şaş’tan flaş sözler

Galatasaray’ın ‘Tarih Yazan Formalar’ lansmanında konuşan Hasan Şaş, gündeme oturacak açıklamalarda bulundu.

  • 28.12.2016
  • 0
  • 994 kez okundu
Hasan Şaş’tan flaş sözler

Galatasaray Kulübü tarihinde önemli yer tutan futbolcuların giydikleri formalar, yeniden sarı-kırmızılı taraftarların beğenisine sunuldu. Türk Telekom Arena’da gerçekleşen “Tarih Yazan Formalar” lansmanında, Cevad Prekazi, Ergün Penbe, Hasan Şaş ve Necati Ateş’in bir zamanlar terlettikleri formalar tanıtıldı. Lansmana, Cevad Prekazi, Ergün Penbe, Hasan Şaş ve Necati Ateş’in yanı sıra, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Galatasaray Mağazacılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Öğüdücü de katıldı. Gerçekleşen lansman ile Xamax zaferini yaşayan, 3. yıldızı alan, şampiyonluk mücadelesini bırakmayan ve 100 yıllık maziyi anlatan, Cevad Prekazi, Ergün Penbe, Hasan Şaş, Necati Ateş gibi isimlerin 1988-89, 1997-98, 2001-02 ve 2004-05 sezonlarında giydiği formalar taraftarların beğenisine sunuldu. Taraftarlar, tarihi formaları GSStore aracılığıyla satın alabilecek. 

HASAN ŞAŞ: TÜRKİYE’NİN BİR NUMARALI KULÜBÜ

Hasan Şaş ise, böyle büyük bir kulüpte oynamanın kendisinin en büyük hayali olduğunu söyleyerek, “Küçükken de beni Galatasaray’ı yapan Prekazi idi. Ona hayranlığımı hiçbir zaman gizlemedim. O günden bu güne hala heyecanımı yaşıyorum. Bu kulübün bir parçası olmaktan gerçekten büyük gurur duyuyorum. Galatasaray Türkiye’nin bir numaralı kulübüdür. Herkes o kupaları kazanınca bizimle boy ölçüşebilir” dedi.

Hasan Şaş, Galatasaray’da görev alması ile ilgili bir soruya ise, “Futbolu bıraktıktan sonra Fatih hocayla birlikte geldik. Geldiğimiz dönemi biliyorsunuz. Bayağı bir tecrübe kazandım. Biz Galatasaray Kulübü’nün evlatlarıyız, ne zaman gel derlerse geliriz, ne zaman git derlerse gideriz. Bize görev verirlerse döneriz. Bütün ayrılan arkadaşlarımızın da düşüncesi budur. Ben 8 şampiyonluk yaşadım. 2’si teknik direktör yardımcısı olaraktı. İnşallah 5. yıldızı benim teknik direktörlüğümde alırız. Şaka bir yana, Türkiye’nin büyük sıkıntıları var. O sıkıntıları çok iyi biliyorsunuz. Bizim daha çok çalışmamız lazım. Eski yöneticilere de görevler düşünüyor. Fenerbahçeli, Beşiktaşlı hocalar daha çok görev yapıyor. Biz de birikimlerimizi genç futbolculara veya Anadolu’daki takımlara veremiyorsak burada bir sıkıntı var. ‘Takım çalıştırmayacak mısın?’ diyorlar; Ben de diyorum ki kendi kendimi mi çalıştıracağım En büyük hedefim Galatasaray’ı çalıştırmak” açıklamasında bulundu. 

CEVAD PREKAZI: TABUTUMUN İÇİNDE OLACAK

Galatasaray’ın efsane futbolcularından Cevad Prekazi ise yaptığı açıklamada, “Galatasaray forması zaten benim için çok önemli. 3 tane sevdiğim vardı. En sevdiğimden biri babam rahmetli , futbol ve eşim. Bana futbol her şeyi verdi. Galatasaray’da 7 sene oynadım. Bu forma benim için her şey. Beni çok sevdiler, saygı gösterdiler. Ben de onlara çok şeyler verdim. Eşime ne zaman o dakika gelecek öldükten sonra tabutumun içinde bu forma ve Partizan forması olacak” şeklinde konuştu.

ERGÜN PENBE: HAYATIMIN EN DOĞRU KARARI GALATASARAY’A GELMEKTİ

Ergün Penbe de yaptığı açıklamada, “13 yıl bur formayı terlettik. Onun için sahada olmasak da bugün şu an üzerimize giymek gurur verici bir olay. Bu organizasyonun içinde bulunmaktan son derece mutluyum. Hayatımda doğru kararlardan bir tanesi de Galatasaray’a gelmekti. Bugün sizin karşısındaysam bu forma sayesindedir” dedi.

NECATİ ATEŞ: GURUR VERİCİ

Necati Ateş ise, böyle bir organizasyonda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Böyle ağabeylerimin yanında konuşmak benim için hafif kaçar. Uzun süre oynamadım belki Galatasaray’da ama 5 yılda 6 kupa kazandım. Böyle bir kulüpte, her şeyin en iyisini yapan bir kulübün geçmişinde anılmak, orada yer almak gurur verici bir olay” diye konuştu.

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ