108.869
BIST100
108.869
0,19%
5,7886
DOLAR
5,7886
0,66%
6,4034
EURO
6,4034
0,20%
271,56
ALTIN
271,56
-0,49%
64,28
PETROL
64,28
1,40%
12,15
BONO
12,15
-0,25%

Esenyurt Üniversitesi’nde öğrencilerin yüzde 89’una burs imkanı

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) maratonun bitmesinin ardından sonuçların açıklanmasıyla adayların tercih dönemi başladı

  • 28.07.2016
  • 0
  • 605 kez okundu
Esenyurt Üniversitesi’nde öğrencilerin yüzde 89’una burs imkanı

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) maratonun bitmesinin ardından sonuçların açıklanmasıyla adayların tercih dönemi başladı. Bu zorlu süreçte İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Sarayı’nda kurulan Üniversite Tercih Fuarı’nda stant açan İstanbul Esenyurt Üniversitesi hem öğrencilere danışma hizmeti veriyor hem de kritik bir zamanda öğrencilere kariyer planlama konusunda yardımcı oluyor.

Öğrencilerin alacakları kararların geleceklerini ciddi anlamda etkileyeceğini belirten İstanbul Esenyurt Üniversitesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Özgür Güler, tercih döneminde öğrencilerin gidecekleri okulun akademik kadrosunu iyi araştırmaları gerektiğine söyledi.

Yerel yönetim desteği

Esenyurt Üniversitesi’nin eğitim kadrosu açısında oldukça dikkat çekici olduğunu dile getiren Güler, Türkiye’de bir ilk olarak da yerel destekli bir üniversite olmalarının önemine vurgu yaparak, “Bizim fiziksel anlamda olsun manevi anlamda olsun arkamızda koskoca bir belediye var. Esenyurt Belediye Başkanı Sayın Necmi Kadıoğlu bu projeyi ilk günden bu yana bir çocuğu gibi görmekte ve yapılan şeyler hakikaten bölgemizi gerek kültürel, gerek kimlik, gerekse gelişme anlamında gerçekten çok iyi bir noktaya taşıyor” dedi.

Her öğrenciye kendisine uygun burs

Üniversite olarak verdiklerini burslara dikkat çeken Öğr. Gör. Özgür Güler, “Bizim tanıtım materyellerimizde ‘yüzde 89 burs’ gibi bir sloganımız var. Bize gelen her öğrenci, neredeyse 100 öğrenicinin 89’u kendisine uygun bir bursla okuyor. Bu konuda biz gerçekten başka bir üniversite ile kıyaslanmayacak şekilde eğitime tam destek oluyoruz. Bunu yaparmış gibi yapmıyoruz. Bunun dışında başarıyı destekliyoruz. Bizim üniversitemizde öğrencilerimiz eğitime yöneldikleri ölçüde çok ciddi anlamda geri dönüşler alıyorlar. Öğrencinin üretime bizzat dahil olduğu bir üniversiteyiz. Aslında biliyorsunuz Esenyurt sanayi anlamında güzide kurumların olduğu bir bölge. Öğrencilerin okulu bitiyor ancak istihdam problemleri başlıyor. İnsanların okudukları mesleği icara edebilmek adına bir yerde çalışabilmeleri gerekiyor. Bu konuda da çok başarılıyız” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere iş imkanı

İş adamları ile dönem dönem kariyer toplantıları yaparak istihdam sorunlarını da masaya yatırdıklarını anlatan Güler, şunları söyledi:

“Üniversitemizde bir kariyer ofisimiz kurulma planlamaları yapıldı. İş adamlarıyla yaptığımız toplantılarda, onların kariyer anlamında öğrencilerimize desteğini ele aldık. Biz bireysel anlamda da öğrencilerimizi işe yerleştirebiliyoruz. Profesyonel iş talepleri ya da kalkınma ajansları tarafından gelen personel talepleri oluyor. Bunları da takip ediyoruz. Yeni olmak algıda biraz sıkıntılı olabilir ama yeni olmak yapılan her şeyin de yeni olduğuna anlamına gelir. Bugün biz Türkiye’de, bir radyo televizyon stüdyosu olarak birçok fakültede olmayan stüdyoya sahibiz. Bilgisayar atölyelerine ya da laboratuvarlara baktığımızda gerçekten kesenin ağzını açan bir üniversiteyiz.”

Mihrap Düzöz – Sinan Yeniçeri
 

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ