95.258
BIST100
95.258
0,00%
5,9304
DOLAR
5,9304
0,23%
6,5475
EURO
6,5475
0,26%
281,23
ALTIN
281,23
-1,17%
58,89
PETROL
58,89
0,26%
15,83
BONO
15,83
-1,00%

Diyarbakır Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Bölgede 100’ün Üzerinde Okul Terörden Zarar Gördü

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Bölgede 100’ün üzerinde okul terörden zarar gördüMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bölgede terörden 100’ün üzerinde okulun terörden zarar gördüğünü belirterek, ‘Bu coğrafyada 100’ün üzerinde okula zarar verildi.

  • 15.07.2016
  • 0
  • 537 kez okundu
Diyarbakır Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Bölgede 100’ün Üzerinde Okul Terörden Zarar Gördü

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Bölgede 100’ün üzerinde okul terörden zarar gördü

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bölgede terörden 100’ün üzerinde okulun terörden zarar gördüğünü belirterek, Bu coğrafyada 100’ün üzerinde okula zarar verildi. Bunlardan gelecek eğitim-öğretim dönemine kadar hiçbir eğitimde aksaklık kalmaması için hangilerini tamamlamamız lazım dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, merkez Sur İlçesi’nde hendek ve barikatların kaldırılması, PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlar sırasındaki örgütün tahrip ettiği okulları yerinde incelemek üzere Diyarbakır’a geldi. Sur İlçesi’nde bulunan tarihi İçkale içindeki valilik makamında Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret eden Bakan Yılmaz, terör olaylarında tahrip olan okulların onarım çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

AK Parti döneminde Diyarbakır’a eğitim alanında çok önemli yatırımların yapıldığını anlatan Bakan Yılmaz, eğitimde fırsat eşitliğini Türkiye’nin her yerine götürmeyi hedeflediklerini söyledi. Yılmaz, Diyarbakır’da eğitim alanında 66 yatırımız devam ediyor. Bunların tamamlanmasıyla Diyarbakır’daki eğitim seviyesini ve kalitesini arttıracağız. Önümüzdeki dönemde de inşallah yarım kalan yatırımlarımızı tamamlayacağız. Bu sıkıntılı dönemde bazı okullarımıza zarar verildi. Bu coğrafyada 100 ün üzerinde okula zarar verildi. Bunlardan gelecek eğitim-öğretim dönemine kadar hiçbir eğitimde aksaklık kalmaması için hangilerini tamamlamamız lazım. Hangilerinin eksikliklerini gidermemiz lazım, hangi yeni yatırımları yapmamız gerekir ki eğitimde verdiğimiz hizmet geçen yıldan daha iyi olsun. Okullarımız yerinde görmek için geldik. Diyarbakır’ın geleceği aydınlıktır. Türkiye’nin geleceği aydınlıktır. Eğitimde de aydınlıktır diğer alanlarda da aydınlıktır. Bunun içinde el birliği ile gönül birliği ile çalışmamız gerek. Ben de sayın valime ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

EĞİTİM KAPASİTESİNİ ARTTIRMAK İÇİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİ GETİRİYORUZ

Sözleşme öğretmen alımlarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Yılmaz, Geçen yıl Ağrı’ya atanan öğretmen sayısı 3 bin 200, ancak bir yıl sonra 2 bin 400 öğretmen ayrıldı. Birçokları öğretmenin ortalama bulunma süresinin 9 ay olduğunu ancak reform grubunun 1,5 yılı geçmediği görülüyor. Bu bölgedeki eğitim kapasitesini arttırmak için sözleşmeli öğretmenliği getiriyoruz. Meclis, Milli Eğitim Komisyonu’ndan geçti, Meclisimizin gündeminde önümüzdeki dönemde bu uygulamaya geçilecektir. Bu yasa çıkınca arkasından öğretmen atamalarını önümüzdeki Şubat döneminde gerçekleştireceğiz. Biz bu Şubat ayında 30 bin öğretmenin atamasını yaptık ve ilk defa yeni bir uygulama yaptık. Öğretmenlere adaptasyon dönemi koyduk, öğretmenler doğrudan derse giriyordu, şimdi belli bir dönemden sonra öğrenciyle baş başa kalıyor. Umuyoruz ki bu eğitim seviyesini daha da yukarıya çıkaracaktır dedi.

Gen testleriyle tıp kişiselleşiyor
Dr. Sibel Esin Özgül, gen testleri hakkında bilgi veriyor...
Sağlık Bakanlığı’ndan devrim gibi uygulama: Herkese check-up
Sağlık Bakanlığı, her 50 bin kişi için sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını ve herkese check-up yapılacağını açıkladı.
Kadınların gizli kabusu: Lipödem
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, lipödem konusunda bilgiler verdi.
Nohut parçası hava borusuna kaçtı
Konya'da nefes darlığı ve morarma şikayetiyle hastaneye götürülen 10 aylık bebeğin sağ akciğer girişinden, soluk borusunu tıkayan 5 milimetrelik nohut...
On aylık bebeğin böbreğinden 1,5 santimlik taş çıktı
Sivas'ta, CÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üroloji Servisi'nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla böbreğindeki taş temizlenen Zeynep Sude, sağlığına kavuştu.
İzmir’de dev hastanede skandal
İzmir'in en büyük hastanelerinden Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu skandalla çalkalanıyor.
Gözdeki sinsi hastalık ‘Glokom’
Halk arasında göz tansiyonu adıyla da bilinen glokomun dünya çapında sinsi hastalıklar listesinde ilk sıralarda.
Mevsim yorgunluğuna teslim olmayın
Medical Park İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr
”Travma, problemli davranış için bir tetikleyicidir”
Yol Birey ve Aile Danışmanlık Merkezi'nin kurucusu Şeyda Özdalga merkezde verilen diğer hizmetleri anlattı.
Kürtaj nedir, nasıl yapılır?
Kürtaj, gebeliğin 10. Gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılmasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ